Yeni çağırışlarla mübarizə
Prezident İlham Əliyev: “Beynəlxalq hüququn selektiv tətbiqinin qurbanı olan Azərbaycanın gələcəyini daxili resurslar hesabına qurması baxımından böyük təcrübəsi var” Hazırda
Elxan Zal Qaraxan (Elxan Zal Qaraxanın yeni yazdığı “Romanın Turan tarixi” əsərindən Romalılar onları Etrusci, Tusci, tirren, yunanlar Τυρσηνοί, Τυρρηνοί
Mart ayının 21-də Qərbi Azərbaycanın Paşalı rayonu Gabud kənd icmasının sədri Tural Abbasov, Gabud kənd icmasının Oğuz rayon nümayəndəsinin rəhbəri
Martın 22-də Tatarıstanın Leninoqorsk Mədəniyyət Evində türk xalqlarının ən qədim bayramlarından biri olan Novruz bayramı geniş miqyasda qeyd olunub. Rayonun
Türkiyənin xarici işlər naziri Hakan Fidan britaniyalı həmkarı Devid Lammi ilə Suriyadakı vəziyyət və müdafiə sənayesi sahəsində əməkdaşlıq başda olmaqla, ikitərəfli
Dövlət İmtahan Mərkəzi 2023- 2024-cü tədris ili üzrə IX və XI siniflərin buraxılış imtahanın nəticələri ilə bağlı illik hesabatı açıqlayıb.
Polşa millisinin və İtaliyanın “İnter” klubunun futbolçusu Pyotr Zelinski 1,5 aydan 2 ayadək yaşıl meydanlardan kənarda qalacaq. “Report” “La Gazzetta
Bazarlarda yerli məhsullardan çox xaricdən gətirilənlər boldur, qiyməti də yerli məhsulla müqayisədə daha ucuzdur. Turkustan.az Xəzər TV-yə istinadən bildirir ki,
Əslən Quba rayonundan olan tanınmış aktrisa və aktyorun xatirəsi yad olunub. “Report”un Şimal bürosunun məlumatına görə, Bəşir Səfəroğlu adına Quba
Qarabağ atlarının tarixi qədimdə Azərbaycan ərazisində təşşəkül tapmış (eramızdan əvvəl birinci min illiyi əhatə edən) Manna, Midiya, Atropatena və Albaniya
Çinin aparıcı universitetlərindən olan alimlər qrupu heyvanlardan insanlara keçmə riski yüksək olan 125 müxtəlif virus müəyyən edib. Bunlardan 36-sı əvvəllər
Azərbaycan Bələdiyyələrinin Milli Assosiasiyalarında ilə yekun vurulub 29 dekabr 2024-cü il tarixdə Azərbaycan Bələdiyyələrinin Milli Assosiasiyalarında (Şəhər, Qəsəbə, Kənd) Dünya
Məlumat üçün bildiririk ki, 1 avqustdan başlayaraq Azərbaycan Respublikası Milli Qəhrəmanlarını Tanıtma İctimai Birliyi Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi
15 mart 2025-ci il tarixində Beynəlxalq Diaspor Mərkəzinin sədri İsmayıl Ağayev YouTube platformasında hüquqşünas Türkel Süleymanlının təqdimatında yayımlanan “Həyatın Axarı”
Ey elm öyrənməyə qərarlı insan! Əgər elm öyrənməkdə məqsədin lovğalanmaq, insanların rəğbətini qazanmaq və dünya malı toplamaqdırsa, vay sənin halına.
Bakıda tarixi məhkəmə prosesi davam edir. Bakı Məhkəmə Kompleksinin inzibati binasında müttəhimlər kürsüsünə Ermənistan Silahlı Qüvvələri və qanunsuz silahlı birləşmələr
Rusiyanın Sısert şəhərində nadir QAZ-M-20 “Pobeda” avtomobili satışa çıxarılıb. Oxu.Az Ura.ru-ya istinadla xəbər verir ki, 1955-ci ildə buraxılan maşın bir